Rendben megérkeztek a külképviseletekről a szavazóurnák
A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) szerdán sértetlen állapotban találta a külképviseletekről eddig a budapesti választási központba érkezett szavazatgyűjtő urnákat.
Rendben megérkeztek a külképviseletekről a szavazóurnák
A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) szerdán sértetlen állapotban találta a külképviseletekről eddig a budapesti választási központba érkezett szavazatgyűjtő urnákat.
Putyin után Lukasenka is gratulált Orbán Viktornak
Belarusz hivatalos honlapján jelent meg az elnöki gratuláció, amely üdvözli, hogy a magyar és a belarusz diplomáciai kapcsolatok várhatóan csak tovább virágoznak a jövőben - írja az Index.hu.
Kiderült: közel 300 ezer szavazat is számlálásra várhat még
Még legfeljebb 293 ezer, magyarországi lakóhellyel rendelkező választó szavazatát nem számolták meg a szavazatszámláló bizottságok. Ez a szám az átjelentkezéssel szavazók, a külképviseleteken voksolók és azok szavazataiból áll, akik olyan szavazókörben szavaznak, ahová ezeket a voksokat még "várják".
EBESZ-megfigyelők: lejtett a pálya a magyar választásokon
Több kritikát is megfogalmaztak a magyar választásokról az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) megfigyelői, kiemelték a negatív kampányt, a vita hiányát és azt, hogy a kormánypártok és az állam üzenetei egybemosódtak. Visszautasították azt is, hogy harci intézmény lennének, hiszen épp a magyar kormány meghívására érkeztek az országba - írja a hvg.hu.
Átvette az első külképviseleti urnákat a Nemzeti Választási Iroda
Az első urnák New Yorkból, Chicagóból, Washingtonból, Montrealból, Abu-Dzabiból és Szentpétervárról érkeztek meg. Ezen a hat külképviseleten összesen 1884-en szavaztak az országgyűlési választáson és a népszavazáson.