Már félsivataggá alakult az Alföld egy jelentős területe
A Duna–Tisza közi homokhátság egy komolyabb területét már hivatalosan is félsivataggá nyilvánították. A klímaváltozás, az aszályos időszakok, valamint az emberi beavatkozás miatt több víz távozik a területről, mint amennyit a csapadék pótolni tud. A teljes elsivatagosodás még elkerülhető lenne, de lépni kellene gyorsan.




