Van valami, amiben a magyar vállalkozások a sereghajtók között vannak az unióban
Az uniós vállalkozások kétharmada használ közösségi médiát, és ebben Magyarország az egyik leggyengébben muzsikál.
A Facebook felrobbantja a közösségi médiát, megvette a csodafegyvert
Nemrég érkezett a friss hír, hogy a Meta Platforms felvásárolta a Moltbookot, ami egy Reddit-szerű közösségi platform kizárólag AI-ügynököknek, ahol posztolhatnak, beszélgethetnek, szavazhatnak, az emberek pedig csak nézelődhetnek. Ezzel a Meta nagyot léphet előre a globális AI-versenyben.
Elképesztő: milliárdokat lopnak el tőlünk a közösségi oldalak
Több millió felhasználó kerülhet komoly anyagi veszteségbe, miközben böngészik a Facebookot, Instagramot vagy TikTokot. A közösségimédia-platformok milliárdokat keresnek a csaló hirdetésekkel, függetlenül azok kockázataitól. Itthon évente közel 19 milliárd átverő reklám jelenik meg a felhasználók előtt. Bár a cégek látszólag harcolnak a csalások ellen, ez közel sem elégséges.
Moszkva szerint életveszélyes, ha a közösségi médiát figyelik a fronton
Veszélyezteti a katonák biztonságát a fronton, ezért hamarosan betiltják a Telegramot is Oroszországban. Addig azt követelik, hogy az orosz felhasználók adatait ne vigyék a határon kívülre.
Ennyi volt: nincs több közösségi média és sulimobilozás a gyerekeknek
Macron szerint a gyermekek érzelmei nem eladók, és nem manipulálhatók sem amerikai platformok, sem kínai algoritmusok által.
Emiatt kerülnek kórházba a fiatalok, egyre nagyobb a szülők felelőssége
A közösségi média felgyorsítja a szorongásokat, a függőségeket és a rendellenességeket – már nem először figyelmeztetnek a szakemberek a túlzott telefonhasználat káros hatásaira a fiatalok körében, akikről most kiderült: pszichiátriai klinikára is kerülhetnek a social tartalmak túlzott fogyasztása miatt.