Az RWE német energiaipari konszern vártnál nagyobb nyereségről számolt be az első negyedévről, elsősorban az árukereskedelmi egységének jelentősen javuló eredményé miatt - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó DánielAz Európai Bizottság mélyebb versenyjogi vizsgálatot tart szükségesnek az Elműben és az Émászban is tulajdonos Innogy E.On általi megszerzése ügyében. Aggódnak, hogy a tranzakció veszélyeztetné a versenyt - Magyarországon is.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásJóváhagyta az Európai Bizottság, hogy a német RWE felvásárolja az ugyancsak német E.On energetikai vállalat energiatermelési üzletágait - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterAz Európai Bizottság komolyan vizsgálat alá veszi az E.On és az RWE között készülő tranzakciót, mielőtt rábólintana arra versenyjogi szempontból. Az E.On versenytársait kérdezik, az ügy nem nyomná-e fel a német áramárakat. A tranzakció az Elmű-t és az Émászt is érinti.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásMostantól a svájci központú MET csoport az RWE Energie SRL (RWEE) tulajdonosa Romániában, miután sikeresen lezárult a részvényvásárlási tranzakció. Ezzel a vállalat bekerül a három legnagyobb energiakereskedő közé Romániában.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA lignitalapú Mátrai Erőművet mintegy 40 milliárd forintért vásárolhatta meg Mészáros Lőrinc és cseh üzlettársa az év elején a G7 becslése szerint. A cseh társ a tranzakció után egy héttel kiszállt.
Szerző(k): Domokos ErikaMagyar tőzsdei kihatása is lehet a két német energetikai óriás, az E.On és az RWE nemrég bejelentett üzletének. Az Elmű Nyrt. és az Émász Nyrt. többségi részvénycsomagja is gazdát cserélhet, ennek az lehet a következménye, hogy nyilvános vételi ajánlat érkezik a két áramszolgáltató részvényeire. Az ügy még korai fázisban tart.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásHatalmas tranzakcióra készül a két német energetikai konszern, az E.On és az RWE. Előbbi megvenné a fél éve tőzsdére bevezetett Innogy részvényeinek 76 százalékát, utóbbi 16 százalékos részesdést szerezne az Eonban. A lépés meglepetés, hiszen fél éve még egészen más irányban mutatott a cégek stratégiája.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásEgyelőre leállt az állami terjeszkedés az energiaszektorban, de a 2018-as választás előtt még elképzelhető, hogy a kormány valamilyen kisebb összeget igénylő, de látványos államosítási ügyletet azért még megvalósít, hogy szavazatszerzési céllal bizonyítsa elkötelezettségét a rezsicsökkentés mellett – állítja iparági elemzőkre hivatkozva a Magyar Nemzet.
Szerző(k): Economx