Nem kell csodálkozni, hogy szétreped a fejünk, ilyen régen volt
18 fokos kontraszt választja szét az országot.
Nem kell csodálkozni, hogy szétreped a fejünk, ilyen régen volt
18 fokos kontraszt választja szét az országot.
Talán megússza a főváros - mérsékelték a riasztást Budapesten
Másodfokúról elsőfokúra módosították az ónos eső miatt Budapestre kiadott riasztás szintjét. Másutt azonban továbbra is maradt az emelt készültség: Pest vármegye déli és Bács-Kiskun vármegye északi járásaiban különösen figyelni kell.
Vigyázat! Budapestre is megérkezett a narancsriasztás
A fővárosra és Pest vármegye egy részére is kiadták a másodfokú (narancs) riasztást, mert következő néhány órában tartós ónos eső várható.
Durvul a helyzet: több utat le kellett zárni a hófúvások miatt
Fejér vármegyében egy utat már teljesen lezártak, de Veszprém, Komárom-Esztergom, Nógrád és Pest vármegyében is hóátfúvások nehezítik a közúti közlekedést. Ami pedig a vonatokat illeti: a MÁV azt ígéri, valamikor és valahogyan minden utast célba juttat.
„Ne induljanak útnak” – komoly figyelmeztetést adott ki az Operatív Törzs
Nem szabad félvállról venni a jelenlegi időjárási helyzetet, az Operatív Törzs szerint továbbra is csak az menjen ki az utcára, akinek feltétlenül szükséges.