Havi átlagban 136 milliárd forintos rezsikompenzációra volt szükség az év első nyolc hónapjában Magyarországon. Amennyiben a nemzetközi árak a jelenlegi szinten maradnak, és nem jön rendkívüli hideg tél, akkor jelentős összeg takarítható meg a rezsivédelmi alapban.
Szerző(k): Deák BálintA számokból kiderül, a gigantikus átcsoportosításból bőven jut az államra is.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA következő évben a kormány visszatér a „költségvetési normalitáshoz" - mondta a pénzügyminiszter.
Szerző(k): EconomxA parlamentnek benyújtott jövő évi költségvetési tervezetből kiderül, hogy nagyot nőnek a honvédelmi kiadások. Ezzel úgy tűnik, teljesítjük a NATO-kötelezettséget.
Szerző(k): Fellegi TamásSemmi sem marad el, minden megépül, csak egy kicsit később: már látszik, hogy milyen autópálya-beruházásokat ütemeznek át a kormány döntése nyomán.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsMegint módosított a kormány a jelenlegi költségvetésen, így több mint 140 milliárd forintot csoportosítottak át más célokra.
Szerző(k): Varga Csenge500 milliárd forint felletti összeg lett a márciusi államháztartási hiány, az első negyedévben pedig már több mint 2000 milliárd, ezzel sikerült elérni az éves előirányzat bő 60 százalékát. Kérdés, hogy mi történik az év hátralévő részében.
Szerző(k): Fellegi TamásNapjaink legégetőbb gazdasági kérdése a magas infláció, miközben az energiaárak már zuhannak. A kormány és a jegybank egyaránt letörné az inflációt, ha nem is értenek mindenben egyet. Vajon mi kell a sikerhez? Gulyás Gergelyt kérdeztük a Kormányinfón.
Szerző(k): Fellegi TamásA miniszterelnök hétfői parlamenti felszólalásában beszámolt az elmúlt két hónap legfontosabb eseményeiről. Felidézte, hogy ebben az időszakban is folytatódott a háború, és újabb szankciókat hirdettek Brüsszelben, az energiaárak pedig maradtak a háború előtti szint háromszorosán. A kormányfő meglátása szerint a szankciók és a magas energiaárak okozták az inflációt.
Szerző(k): Horváth Tibor