BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

rezsicsökkentés

04.
05.
20:59

Inotai: négy hónap múlva óriási válság sújthatja Magyarországot

Négy hónap múlva óriási válság sújthatja Magyarországot, ennek terhét pedig a Fidesz-kormányzás fogja viselni – mondta Inotai András közgazdász, az MTA Világgazdasági Kutatóintézet korábbi vezetője a Hírklikknek. A válságra a nemzetközi problémák is rátesznek, de szerinte a válság gyökerei a kormány gazdaságpolitikájában és választási pénzszórásában keresendők. Az inflációs nyomás mellett a lakáshitelek egy részének bedőlésére is számítani lehet.

Szerző(k):
Domokos Erika
04.
03.
09:45

Választás: Orbán Viktor elmondta, mire lehet számítani, ha nyer a Fidesz

A háború és a béke a választás tétje - mondta Orbán Viktor miniszterelnök újságíróknak vasárnap reggel, miután leadta szavazatát Budapest XII. kerületében, a Zugligeti Általános Iskolában. Orbán Viktor arra a kérdésre, hogy lesz-e szükség a választások után megszorításokra, azt válaszolta, hogy „a választások után az ország érdekeinek megfelelő döntéseket fogunk hozni”

Szerző(k):
Szepesi Anita
03.
26.
12:17

Pletser Tamás: fenntarthatatlan a rezsicsökkentés

Pletser Tamás, az Erste Befektetési Zrt. olaj- és gázipari elemzője szerint már most is 1000 milliárd forintos többletterhet ró a költségvetésre a rezsicsökkentés, ami csak akkor fenntartható, ha engedik a 80 százalék feletti államadósságszintet. A szakértő szerint Vlagyimir Putyin elnök csak blöfföl, hogy rubelben fogad el csak kifizetéseket. Úgy véli, a következő tél is kihúzható földgázzal lakossági korlátozások nélkül. Még lát mozgásteret a magyar kormánynak az energiaválság kezelésére.

Szerző(k):
Szabó Dániel
03.
26.
11:23

A magyarok kétharmadának fontosabb a rezsiszámlája, mint Putyin megbüntetése

Az orosz földgázról és kőolajról a magyarok közel kétharmada nem hajlandó lemondani, ha azzal akár csak 10 százalékot is drágulnak az üzemanyag- és rezsiköltségei. Viszont erős megosztottság van az iskolai végzettség alapján a magyar társadalmon belül: a diplomások alig 33 százaléka maradna az orosz energiafüggőségben és vállalna inkább valamilyen drágulást – derül ki a Napi.hu és Pulzus Kutató legfrissebb reprezentatív felméréséből. A magyar kormány ki is tart amellett, hogy ne büntessék szankciókkal az orosz energiahordozók importját az ukrajnai háború miatt.

Szerző(k):
Szabó Dániel