Visszakozott a Fidesz - Elmarad a drasztikus adóemelés?
Jövőre nem 9 százalék lesz a reklámadó, ezért vették le a napirendről az előterjesztést - jelentette ki Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
Visszakozott a Fidesz - Elmarad a drasztikus adóemelés?
Jövőre nem 9 százalék lesz a reklámadó, ezért vették le a napirendről az előterjesztést - jelentette ki Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
Orbán elárulta, miért a kivételes sürgősség
A Parlamentben a kormány hétfőn zöld utat adott magának arra, hogy kivételes eljárásban szélsebesen elfogadja a lex CEU-ként emlegetett felsőoktatási törvényt. Eközben azonban csak egyre intenzívebbé válik a tiltakozás az intézmény ellehetetlenítését célzó törvényalkotással szemben. Orbán viszont elárulta, mi indokolja szerinte a kivételes sürgősséget.
Kemény lesz az adóemelés jövőre
Idén még nem, de jövőre jelentős tehernövekedést jelent az, hogy a reklámadó mértékét a jelenlegi 5,3-ról 9 százalékra emelné idén június elsejétől a nemzetgazdasági tárca – mondta az RSM adószakértője. Fekete Zoltán Titusz szerint több érintett vállalkozásnak ez nem csupán azt jelenti, hogy nem lesznek nyereségesek, hanem veszteségbe is fordulhat át az eredményük.
Visszajár több mint húszmilliárd forint törvénytelen sarc
Az Európai Bizottság döntése nyomán mintegy 23 milliárd forint törvénytelenül beszedett reklámadót a NAV visszafizet a médiacégeknek, igaz utána annak jelentős részét visszaszedi a megemelt adóval.
MRSZ: hadat üzent a kormány a hazai médiaiparnak
A Magyar Reklámszövetség (MRSZ) és társszövetségei fenntartják eddigi álláspontjukat, hogy a reklámadót meg kell szüntetni, mert nem csak az iparágra káros, hanem a teljes magyar gazdaságra is, mint ahogyan ezt korábban az MRSZ reklámgazdasági hatástanulmánya is alátámasztotta.