A hikikomori japánul annyit tesz, mint visszavonultan élni: így nevezik azokat az embereket, akik úgy döntenek, hogy hosszú időre kivonulnak a társadalomból. Miért lettek ők ennyire sokan? Erre kerestük a válaszokat Petrusán-Molnár Dalma tanácsadó szakpszichológussal az Economx podcastjában.
Szerző(k): Horváth TiborAz elmúlt években számos kihívás érte az az élelmiszer-gazdaságot, és átrendeződtek a fogyasztói szokások is. Milyen lehetőségek előtt áll a magyar agráripar? Erről beszélgettünk az Economx podcastjában Hollósi Dáviddal, az MBH Bank Agrár- és Élelmiszeripari Üzletág ügyvezető igazgatójával.
Szerző(k): Horváth TiborA mesterséges intelligencia egyre durvábban szűrődik be a zene világába, a jogi szabályozás viszont még fájóan hiányzik. Hogyan lehetne ez ellen hatékonyan védekezni? Erre kerestük a választ az Economx podcast adásában Temesi Bertalan basszusgitárossal és zenei producerrel.
Szerző(k): Horváth TiborA vegánság korában az állatkísérleteket kettős társadalmi megítélés övezi. Megjelent például egy narratíva, ami a létjogosultságukat is megkérdőjelezi. Babiczky Ákos neurológus tett rendet az állatkísérleteket övező tévhitek és hiedelmek világában.
Szerző(k): Faragó JankaJoe Biden visszalépése az elnökjelöltségtől új mederbe terelte az amerikai elnökválasztást. A demokratáknak csak egy szűk hónapjuk maradt arra, hogy megtalálják Donald Trump ellenfelét. Balogh Roland külpolitikai újságíró elemezte a kialakult helyezetet az Economx podcastjában.
Szerző(k): Horváth TiborAz emberkereskedelem globálisan a harmadik leggyorsabban növekvő bűnözői iparág, ami közel 50 millió embert érint világszerte. De Coll Ágnes, a téma szakértője az áldozatoknak állított csapdákról, a kizsákmányolási módszerek sokszínűségéről és a várható tendenciákról beszélt az Economx videocast legújabb adásában.
Szerző(k): Faragó JankaA baloldali Népfront és a francia elnök pártjának alkalmi együttműködése ugyan kiütötte a kormányzás lehetőségét a szélsőjobb kezéből, de a kormányalakításhoz szükséges többség még nem látszik. Fejérdy Gergely, a Magyar Külügyi Intézet (MKI) vezető kutatója szerint a mostani választás már inkább a Macron utáni korszakról szólt.
Szerző(k): Horváth Tibor