BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

podcast

04.
14.
11:20

Kiss Gyöngyvér: a mi munkánk az, hogy megpuhítsunk vállalatokat

Ma CSR-re váltunk, és a Napi.hu idei éves társadalmi felelősségvállalási kreditjéből fogyasztva egy olyan témát próbálunk meg kellő mélységben kibeszélni, ami céges alkalmazottként talán fel sem tűnik, és amivel olykor csak a céges ünnepeken, rendezvényeken, összetartások alkalmával találkozunk. Pedig sokkal többször kellene. Legalábbis így véli a Napi.hu videós podcastjának mai vendége, a Good Impact anyukája, a Civil Impact Nonprofit Kft. alapító-ügyvezetője, Kiss Gyöngyvér.

Szerző(k):
Szabó István M.
04.
12.
10:39

Radosevics Radován: nagyon rossz ezt kimondani, de nem kell ennyi bor

Az elmúlt években sokkal több minden történt a magyar borpiacon, mint az azt megelőző másfél két évtizedben összesen. A pandémia, a gasztronómia és a turizmus megroppanása, de az állami birtokfejlesztési támogatások és a piaci átalakulások mind-mind faragták a borászati szektort. Mindeközben egyre általánosabbá váltak a borakciók. Utóbbiak annak ellenére is folytatódnak, hogy minden borkereskedő tudja, hogy azok könnyen tönkreteszik a portéka piacát. A Napi.hu mai videó podcastjának vendége Radosevics Radován, aki az ezredfordulón az újságírást lecserélte a borkereskedő szakmára, és aki azóta szisztematikusan építi a "Radován-birodalmat".

Szerző(k):
Szabó István M.
04.
06.
11:11

Perger András: a mérgezett egér fázisban vagyunk, mindenki szaladgál ide-oda

Ha lakossági fogyasztóként nem is, áttételesen azért tavaly nyár óta érezhető, a hírekből pedig látható, olvasható, hogy a földgáz ára drámai mértékben megemelkedett. A most már sürgősen kezelendő problémát az jelenti, hogy ebből az energiaforrásból sokat is fogyasztunk. Ez amellett, hogy sokba kerül, a nagy mennyiségű károsanyag-kibocsátás miatt borzasztóan káros is a környezetre. Azt, hogy a gáz-e az új szén, és hogy az EU lemondhat-e az orosz gázról, a Napi.hu videós podcastjának mai vendégétől, Perger Andrástól, a Greenpeace klíma-, és energetikai projektvezetőjétől is megkérdeztük.

Szerző(k):
Szabó István M.
03.
29.
11:16

Szemere Gabriella: nincsenek eszközeink arra, hogy megakadályozzuk Matyi Dezső visszatérését

Ma könyvekkel, könyvkiadókkal fogunk foglalkozni. Évek óta van miről beszélni, az aktualitások, mint a pandémia és a home office hatása mellett ez a terep ugyanis megközelíthető onnan is, hogy miként áll a harc a kiadók és a könyvkereskedők között, de onnan is hogy csak minden ötödik magyar felnőtt olvas legalább néha "nem napi aktualitású szöveget". A Napi.hu új podcastjának vendége Szemere Gabriella, a Central Kiadói Csoport ügyvezető igazgatója.

Szerző(k):
Szabó István M.
03.
16.
11:10

Intődy Gábor: már biztos, hogy pár évtizeden belül nem lesz többé csokoládé

A klímaváltozás miatt egyre nagyobb veszélyben van a csokoládégyártás: a termőterületek zsugorodnak, emiatt kevesebb kakaóbabot lehet szüretelni. De az általános inflációs hatások is nehézkessé teszik a csokoládékészítést. Mikor éri el a fogyasztókat a drágulás? Mi a csokoládékészítés? Létezik környezetbarát édesség? Többek között ezekről beszélgettünk a Globalopoly podcastsorozat legújabb adásában Intődy Gáborral, a Magyar Édességgyártók Szövetségének főtitkárával.

Szerző(k):
Szabó Dániel