Nemet mondott a PET-palackra a Heineken Hungária
Az első magyarországi nagyüzemi sörgyártó lett a Heineken Hungária, amely megválik a műanyag palackoktól.
Nemet mondott a PET-palackra a Heineken Hungária
Az első magyarországi nagyüzemi sörgyártó lett a Heineken Hungária, amely megválik a műanyag palackoktól.
A Greta Thunberg generáció reakcióit a cégek úgy értékelték, hogy legfeljebb 10-15 évük van a változásra
Mi jön a teknősbéka orrából szívószálat kihúzós videó után? Miért nem jó, ha az ügyvezető úgy ébred, hogy tenni kell valamit, „mert az olajnak vége”? És miben jár a Vöslauer máris a Coca-Cola előtt? Erről is kérdeztük Szücs-Winkler Róbert fenntarthatósági specialistát.
Hatalmas lépés a jobb élet felé
Az idei év közepétől Európában kivonják a forgalomból a műanyag fülpiszkálókat, evőeszközöket, tányérokat, szívószálakat, italkeverőket és léggömbpálcikákat. A rendelet célja elsősorban az egyszer használatos műanyag tárgyakból származó hulladék megelőzése és csökkentése. A magyar jogszabály – túlteljesítve az uniós előírást – kiterjed az egyéb műanyag italtartó poharakra és műanyag zacskók használatának korlátozására is.
Kidobja a Hell a PET-palackot
Februártól már csak a teljes egészében újrahasznosítható alumínium dobozba csomagolja a Hell Energy Magyarország Kft. XIXO márkájú szénsavas italait. A gyártó ezentúl nem használ többé műanyagból készült flakonokat ebben a termékcsoportban.
A Coca-Cola nagyot fejleszt az ásványvizein Magyarországon
Közel 300 millió forint értékű beruházással bővítette ásványvízpalackozó kapacitását zalaszentgróti üzemében a Coca-Cola HBC Magyarország. A nemrég befejezett beruházás a kapacitás növelése mellett hozzájárul a zalaszentgróti üzem gazdaságosabb működéséhez és állítólag a vállalat fenntarthatósági törekvéseit is szolgálja - írja közleményében a cég.