BUX 139130.35 1,09 %
OTP 44650 1,52 %
header

pest_megye

04.
18.
09:21

Rendeleti kormányzás: újabb nagy pofont kapnak az önkormányzatok a kormánytól

A magyar kormány - rendelettel - különleges gazdasági övezeteket hozhat létre, amelyek kikerülnek a helyi önkormányzat fennhatósága alól, még a helyi adót is a megyei közgyűlés állapítja meg és kapja. Az első ilyen különleges gazdasági övezet a gödi Samsung-gyár lett. Úgy látszik a kormány kitalálta, miként nehezítheti meg az ellenzéki települések működését.

Szerző(k):
Németh Géza