BUX 138413.64 0,57 %
OTP 44400 0,95 %
header

pénzügy

11.
28.
19:00

Így spórolhat százmilliárdokat a magyar állam

A pénzügyi szektor digitalizációja jelentősen csökkentheti a készpénzhasználatot, Magyarországon a GDP mintegy 15 százalékát teszi ki a forgalomban lévő készpénz, a készpénzhasználat költsége évente 400-450 milliárd forint - mondta Balogh László, a Pénzügyminisztérium pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára a Mastercard szervezésében megtartott Tech Show konferencián.

Szerző(k):
Domokos László