BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

pécs

04.
16.
16:31

Füstadót vezethetnek be Pécsett

A pécsi önkormányzat füstadót egyfajta speciális díjat vetne ki azokra a lakosokra, akik alternatív fűtési módszerként nagyobb szén-dioxid kibocsájtással járó, tehát szennyezőbb megoldást választanának - írta az Index.hu a Vastagbőr blogra hivatkozva. Nem teljesen világos, hogy az elvonást milyen jogi alapon vetnék ki, az LMP szerint az önkormányzat a távfűtőcégek és az energiaszolgáltatók monopóliumát védi.

Szerző(k):
Index.hu