BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

Orbán-kormány

04.
02.
10:48

Európában példátlan, amit az Orbán-kormány a munkavállalókkal tesz - figyelmeztetés érkezett

Nincs még egy olyan ország Európában, ahol ebben a veszélyhelyzetben a kormány annyira magára hagyja a munkavállalókat és egyes ágazatokat, mint Magyarország – közölte a miniszterelnöknek és a köztársasági elnöknek írt levelében Luca Visentini. A 38 ország 90 szakszervezetének mintegy 45 millió dolgozóját képviselő Európai Szakszervezeti Szövetség (ESZSZ) főtitkára felszólítja a kormányt, tárgyaljon a szociális partnerekkel, s biztosítson a munkavállalók számára megnyugtató védelmet.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss