Rendeletmódosítást javasol az ombudsman a terápiás kutyákkal kapcsolatban
A hatályos jogszabályok nem teszik lehetővé a terápiás kutyák foglalkoztatását az egészségügyi intézményekben, sőt, a szabályozásra hivatkozva az ilyen kutyák beengedése is megtagadható. Egy civil szervezet ennek vizsgálatát kérte az alapvető jogok biztosától. Székely László elemezte a törvényi előírásokat, és az emberi erőforrások miniszterétől is tájékoztatást kért, a miniszter pedig a jogszabály módosításának szükségességét is megírta válaszában - szúrta ki a 444.hu.




