BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
header

nyugdíjemelés

07.
02.
11:15

A kommunizmus utáni nyugdíj-igazságtalanságot a magyarok 70 százaléka megszüntetné

Csaknem 30 év után Szlovákiában megbolygatták a kommunizmus utáni nyugdíjrendszert: döntöttek arról, hogy a kommunista állampárt magas rangú kiszolgálóinak nyugdíját csökkentik. Magyarországon korábban az merült fel, hogy az áldozatokat kompenzálják inkább emeléssel, jelenleg pedig a többség a két javaslatot egyszerre támogatná. A Napi.hu és a Pulzus Kutató reprezentatív mérése szerint 70 százalék tenne igazságot a kommunizmus miatti egyenlőtlenségben.

Szerző(k):
Szabó Dániel