Nyugdíjasok, figyelem: ennyi lesz a januári emelés
A friss Magyar Közlönyben megjelent a 2022-es nyugdíjemelésről szóló kormányhatározat.
Nyugdíjasok, figyelem: ennyi lesz a januári emelés
A friss Magyar Közlönyben megjelent a 2022-es nyugdíjemelésről szóló kormányhatározat.
Nyugdíjemelés: kiszámolták, mennyit ér Orbán Viktor bejelentése
Orbán Viktor hétfőn a Parlamentben jelentette be, hogy 2022 januárjától 3 helyett 5 százalékkal emelkednek a nyugdíjak. A portfolio.hu kiszámolta, hogy ez mekkora pluszösszeget jelent az érintettek számára.
Orbán Viktor bejelentette: a nyugdíjemelés még nagyobb lesz januárban
Három helyett öt százalékos lesz a nyugdíjemelés 2022 január elsejétől - jelentette be a miniszterelnök a parlamentben. Az infláció jóval magasabb lehet a korábban vártnál, ez indokolja a növelést.
Megadóztatják a nagy nyugdíjakat Romániában
Romániában is lesz nyugdíjemelés a jövő év elején, akárcsak Magyarországon, ám más is változik: a 300 ezer forintnak megfelelő összegnél nagyobb nyugdíjak e határ felett lévő része után egészségügyi hozzájárulást kell majd fizetni.
Nyugdíjemelés: a kormány még nagyobb összeget fizethet
A szakértők egyetértenek abban, hogy a kormány nagyobb nyugdíjemelést fog adni jövőre, mint ami a költségvetési törvényben szerepel, mert nőttek az inflációs várakozások. A kérdés, hogy már januártól többet hoz-e a postás vagy rossz szokásához híven utólag emeli a kormány a nyugdíjasok járandóságát.