BUX 138952.46 0,96 %
OTP 44620 1,46 %
header

NYSE

09.
20.
00:00

Versengenek a tőzsdék a Twitterért

Komoly versengést indíthat el a Nasdaq és a New York-i Értéktőzsde (NYSE) között a Twitter, a közösségi médiacég ugyanis még nem döntötte el, hogy melyik tőzsdén bocsássa ki a részvényeit. A múlt héten bejelentett IPO megszerzése mindkét börzének komoly fegyvertény lenne: a NYSE ezzel növelhetné vonzerejét a fiatal technológiai startupok között, amelyek eddig inkább a Nasdaqot választották, míg ez utóbbi egy sikeres bevezetéssel visszanyerhetné a tavalyi Facebook IPO kapcsán megtépázott tekintélyét. Mindkét tőzsde reményét fejezte ki, hogy náluk bocsátja ki részvényeit a Twitter.

Szerző(k):
Csurgó Dénes