Mínuszban zárt Amerika
Csökkenéssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Mínuszban zárt Amerika
Csökkenéssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Véget ér egy korszak New Yorkban
A Goldman Sachs arra készül, hogy eladja New York Stock Exchange-en meglévő kijelölt árjegyzői tevékenységét, ezzel egy korszak érhet véget a Wall Street-en.
Mínuszban zárt New York
Bár emelkedéssel kezdtek, zárásra gyengültek szerdán a New York-i értéktőzsde főbb mutatói, miután az Egyesült Államok és az EU megegyezett abban, hogy szigorúbb szankciókat dolgoznak ki közösen Oroszország ellen.
Hackertámadás a New York-i tőzsdén
A múlt héten hozták nyilvánosságra annak a tesztnek az eredményét, amelyben a világ legnagyobb tőzsdéjét kibertámadásnak tették ki. Ha a támadás valóban létrejött volna, a New York-i tőzsde kereskedését fel kellett volna függeszteni.
Versengenek a tőzsdék a Twitterért
Komoly versengést indíthat el a Nasdaq és a New York-i Értéktőzsde (NYSE) között a Twitter, a közösségi médiacég ugyanis még nem döntötte el, hogy melyik tőzsdén bocsássa ki a részvényeit. A múlt héten bejelentett IPO megszerzése mindkét börzének komoly fegyvertény lenne: a NYSE ezzel növelhetné vonzerejét a fiatal technológiai startupok között, amelyek eddig inkább a Nasdaqot választották, míg ez utóbbi egy sikeres bevezetéssel visszanyerhetné a tavalyi Facebook IPO kapcsán megtépázott tekintélyét. Mindkét tőzsde reményét fejezte ki, hogy náluk bocsátja ki részvényeit a Twitter.