Méhésztüntetés a Bayer készítménye ellen
Franciaországban a méhészek néhány növényvédő szer betiltását követelik, amelyek szerintük megtizedelték a méhcsaládokat. Olyan, vetőmagvak csávázására használt készítményekről van szó, amelyeknek a növényekbe felszívódott maradványával érintkezve a méhek elveszítik tájékozódóképességüket, és elpusztulnak. E szerek piacra kerülése óta Franciaországban a méztermelés 25 ezer tonnára esett vissza a kilencvenes évek eleji 35 ezerről. A támadott szereket Magyarországon is alkalmazzák, de a magyar méhészek nem észleltek állománypusztulást.
