Nyárra itt a katasztrófa, tíz év sötétség jön
Egyre erősebb elemzők körében az a várakozás, hogy Görögország - akár már a nyáron - elhagyja az eurózónát. Egyesek úgy vélik, hogy ez nem nagy baj, mások szerint maga a katasztrófa.
Nyárra itt a katasztrófa, tíz év sötétség jön
Egyre erősebb elemzők körében az a várakozás, hogy Görögország - akár már a nyáron - elhagyja az eurózónát. Egyesek úgy vélik, hogy ez nem nagy baj, mások szerint maga a katasztrófa.
Gyengébb eurót, gazdaságösztönzést sürgetnek a guruk
Gazdasági növekedés vagy az unió halála - ez az alternatíva áll Európa előtt Soros György szerint.
Bankbetét-befagyasztás is jöhet - Roubini békés válást ajánl
Jobb lenne az eurózónának, ha előre eltervezett békés válás keretében hagyná hátra gyengébb országait, mint hogy tovább erőlteti a rossz házasságot - véli Nouriel Roubini sztárközgazdász. Úgy látja, előbb-utóbb ki kell tenni a spanyol-olasz-görög-portugál-ír ötösfogat szűrét.
Sötét jövőt jósol a guru: halálos veszélyt jelent a stagfláció
Az eurónak gyengülnie kell, a dollárral szemben egy az egyhez árfolyamnak kell kialakulnia ahhoz, hogy az eurózóna periféria országai lábra álljanak - véli Nouriel Roubini sztár közgazdász.
A görögök után a portugálok is kiléphetnek az eurózónából
Görögország lehet az első, amely kilép az eurózónából, akár már jövőre. A hellén országot pedig Portugália követheti mind a csőd, mind az eurózóna elhagyása szempontjából - mondta a válságra már ideje korán figyelmeztető professzor, Nouriel Roubini, a CNBC-n.