Kész, vége: Szaúd-Arábia nem bővíti tovább olajkitermelő kapacitását
A szaúdi királyság nem bővíti tovább kapacitásait, melyeket amúgy sem használ már ki. Ezt a karbonsemlegességgel indokolja.
Kész, vége: Szaúd-Arábia nem bővíti tovább olajkitermelő kapacitását
A szaúdi királyság nem bővíti tovább kapacitásait, melyeket amúgy sem használ már ki. Ezt a karbonsemlegességgel indokolja.
Lassan a saját naperőművek országa leszünk, el sem hinné, mennyi van belőlük
Az Energiaügyi Minisztérium a közösségi oldalán oszotta meg vasárnap, hogy több mint 255 ezer háztartási méretű naperőmű üzemel már Magyarországon. Felhívták a figyelmet, Aa korábbi várakozás 2030-ra valószínűsítette a 200 ezres szint elérését, amelyet tavalyra tehát nemcsak teljesíteni, hanem nagymértékben meghaladni is sikerült. A modern napelemes rendszerek telepítéséhez ingatlanonként akár 5 millió forint támogatás nyerhető el.
Az energiaügyi miniszter elégedett a napelemes pályázattal
Lantos Csaba szerint folytatódhat a megújuló energia térnyerése Magyarországon.
Jön az ötödik ipari forradalom: sokan örülhetnek
Sürgető a tiszta energiára való átállás hazánkban, mert több mint 5 millió kisfogyasztónál eléri a földgáz használatának aránya az 50 százalékot, jóval meghaladva az EU-s átlagot. Közben Steiner Attila, energetikáért és klímapolitikáért felelős államtitkár elmondta: 20 évvel meghosszabbítaná az Orbán-kormány a Paksi Atomerőmű működési engedélyét.
Óriási roham indult a napelemes támogatásokért
A Napenergia Plusz Program újabb szakaszának megnyitását követő első 24 órában több mint 17 ezer előregisztrációs kérelem érkezett be az Energiaügyi Minisztérium közlése szerint.