BUX 139015.19 1,01 %
OTP 44560 1,32 %
header

nak

12.
01.
06:15

Visszaszólt Bige László az agrárminiszternek, a pétisó ára tíz évig csökkent, nem nőtt

Bige László, a műtrágyagyártó Nitrogénművek tulajdonosa levélben reagált Nagy István agrárminiszter kijelentésére, amely szerint "a milliárdos ellehetetleníti a magyar mezőgazdaságot, mert mesterségesen tartotta magasan a műtrágya árát". Bige példákat sorolva azt írja, az elmúlt tíz évben a pétisó átlagára csökkent, nem nőtt, és az európai átlagnál olcsóbban adják; a legnagyobb költségelem, a földgáz ára pedig a világpiaci áraktól függ. Az elmúlt hetekben a GVH óriási bírsága után miniszterek, államtitkárok, gazdaszervezetet és agrárkamarát vezető fideszes képviselők indítottak támadást a médiában Bige ellen - előrevetítve ezzel a kormányzati beavatkozást a Nitrogénművek működésében.

Szerző(k):
Domokos Erika
11.
17.
11:40

Felháborodott és beszállt Bige szapulásába a NAK és a Magosz

A műtrágyaárak emelkedése az egész mezőgazdaságban és élelmiszeriparban érezteti hatását. Az áremelkedésnek számos összetevője van, a hazai piacot pedig a műtrágyakartellezés és Bige László minapi bejelentése is megingatta – véli a fideszes képviselők által vezetett Magyar Gazdaszervezetek és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) és Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).

Szerző(k):
Domokos Erika