Ezért kapnak még mindig alacsony bért a magyarok
Az elmúlt években többször mérséklődtek a bérekre rakódó terhek, azonban még mindig hatalmas az adóék itthon - írja az Inforádió.hu a Mazars adótanácsadó tájékoztatása nyomán.
Ezért kapnak még mindig alacsony bért a magyarok
Az elmúlt években többször mérséklődtek a bérekre rakódó terhek, azonban még mindig hatalmas az adóék itthon - írja az Inforádió.hu a Mazars adótanácsadó tájékoztatása nyomán.
Komoly ígéretet tett a brit kormány - a kint dolgozók érintettek
A brit kormány szerint a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgároknak "bőségesen lesz idejük" a Brexit, vagyis a brit EU-tagság megszűnése után arra, hogy az állandó lakhatási engedélyt nyújtó letelepedett státusért folyamodjanak, és a kérelmeket elbíráló tisztviselők sem köthetnek majd bele "technikai jellegű apróságokba" - írja az MTI.
Az 55 év felettieknek üzent a kormány
Egyre nagyobb szükség van az 55 év feletti munkavállalókra a magyar és az európai munkaerőpiacon, ez az elmúlt években tapasztalt tendencia adta a most zárult, Egészséges munkahelyet minden életkorban című kétéves kampány létjogosultságát, amelyet az Európai Munkavédelmi Ügynökség (EU-OSHA) koordinált - mondta Simon Attila, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért felelős helyettes államtitkára.
Elmarad a sorsdöntő pillanat hétfőn?
Jövő hétfőn döntenének az uniós munkaügyi és foglalkoztatási miniszterek az Európai Parlament szakbizottsága által már megszavazott kiküldött munkavállalókról szóló irányelv módosításáról, csakhogy még az Európai Tanácsban sem állt össze az alkucsomag - írja a Bruxinfo. Így elmaradhat a sorsdöntő pillanat a hétfői szakminiszteri ülésen.
Hiába a munkaerőhiány, külföldre segítik a magyar dolgozókat
Az osztrák hatóságok és hivatalok bevonásával, Ausztriába ingázó munkavállalókat segítő projekt indult a Nyugat-Dunántúlon. A Fairwork programban szakképzéseket, tájékoztatást és tanácsadást is vállalnak.