BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
header

munkaadó

02.
01.
18:59

Dagad a német sztrájkhullám - már 170 üzem érintett

A németországi fém- és elektronikai ipar 3,9 millió dolgozójának érdekeit képviselő szakszervezet január elején kezdett sztrájksorozatának újabb akciója elsősorban autógyártókat és autóipari beszállítókat sújtott az első két napon. A Ford kölni üzemében például 17 ezren, a MAN Truck & Bus müncheni gyárában hétezren függesztették fel a munkát 24 órára, a beszállítók közül pedig például a Bosch, a Magma és a Schaeffler egy vagy több gyárában is sztrájkoltak.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss