BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

moldova

10.
04.
18:14

A Gazprom újabb gázellátási útvonal leállításával fenyegetőzik

A Gazprom orosz gázipari monopolcég megfenyegette Moldovát, hogy elzárja a gázcsapot és szerződést is bonthat a moldovai féllel, ha nem teljesíti fizetési kötelezettségét október 20-áig. Az elmúlt időszakban az orosz gázexport leállítását belengették a teljes ukrajnai tranzitvonalon is. A Magyarországot ellátó Török Áramlat esetében a Gazprom a szankciókra hivatkozva azt állítja, nem tudja elvégezni a szükséges karbantartásokat, de fenntartja a gáztranzitot.

Szerző(k):
Szabó Dániel