A kormány több száz millióval segítette meg a TV2-t
Kiderült, hogy tavaly a Miniszterelnökség és az NGM 375 millió forint értékben kötött műsorszámok előállítására és sugárzására szerződéseket a TV2 Média Csoport Kft.-vel.
A kormány több száz millióval segítette meg a TV2-t
Kiderült, hogy tavaly a Miniszterelnökség és az NGM 375 millió forint értékben kötött műsorszámok előállítására és sugárzására szerződéseket a TV2 Média Csoport Kft.-vel.
Tízmillió végkielégítéseket osztogatna a kormány
Akár 10 millió forintos végkielégítést is kaphatnak azok a köztisztviselők, akik távoznak a megszűnő kormányzati háttérintézményektől – derül ki a Népszabadság birtokába került, a Miniszterelnökség által készíttetett dokumentumból.
Lázár megszólalt a nemzeti italboltok ügyében
A kormány jelenleg nem tervezi, hogy bármit is állami monopóliummá tegyen - reagált röviden Lázár János a Figyelő csütörtöki cikkére a Kormányinfón.
Mégsem vetik be a rezsicsökkentő szuperfegyvert?
Elvetette a Miniszterelnökség azt a rezsicsökkentő tervét, hogy a MVM Paksi Atomerőmű Zrt. évi 20 milliárd forintos befizetését elvonja a nukleáris alapból, az ugyanis az erőmű 1650 milliárdos bezárási költségének fedezetét veszélyezettné - tudta meg a Napi.hu. Az alapban tavaly decemberben 261,3 milliárd forint volt, ami még messze nem elég a négy paksi reaktor 20 év múlva kezdődő lebontásának költségeire.
A Miniszterelnökség szerint Brüsszel téved
Az Európai Bizottság hivatalos lapjában közzétették a Paks 2 projekt esetleges állami támogatásához kapcsolódó vizsgálatról a bizottsági álláspont összefoglalóját, ami a magyar kormány megítélése szerint számos pontatlanságot, félreértést, megalapozatlan és félrevezető állítást tartalmaz.