2022 borzalmas év a nyugdíjasoknak
Sok rizikófaktorral kell annak számolni, aki idén vonul majd nyugdíjba, a legkönnyebb helyzetben a norvégok vannak ilyen szempontból. Magyarország a 32. helyen végzett a Natixis 44 országból álló rangsorában.
2022 borzalmas év a nyugdíjasoknak
Sok rizikófaktorral kell annak számolni, aki idén vonul majd nyugdíjba, a legkönnyebb helyzetben a norvégok vannak ilyen szempontból. Magyarország a 32. helyen végzett a Natixis 44 országból álló rangsorában.
Az állami szerveknél nem lehet mindenhol 25 százalékkal csökkenteni a gázfogyasztást a szakszervezet szerint
Lehetetlen minden állami intézményben és vállalatnál egynegyedével csökkenteni a gázfogyasztást - mondta Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezetének elnöke az ATV-nek. Sok helyen energetikai korszerűsítésre lenne szükség vagy az otthoni munkavégzés elrendelésére. Az energetikai szakértő szerint a tavalyi gázfelhasználáshoz viszonyítani az elfogyasztható mennyiséget abszurd.
Ez is eljött: végre elindult a verseny a betétesek pénzéért
Az állam bejelentette, hogy jönnek a 11 százalékos hozamot fizető államkötvények, a bankok pedig elkezdték emelni a betétek kamatát - derül ki a Bank360.hu összeállításából.
Itt az új szuperállampapír: megjelentek a részletek
Jön ismét a Bónusz Magyar Állampapír, a rövid lejáratú lakossági papírok kamata 7 százalékosra emelkedik. Az inflációt követő Prémium Magyar Állampapír szeptember végéig még biztosan megmarad.
Új lakossági állampapír bevezetéséről döntött a kormány, így veheti fel a versenyt az állam a bankokkal
A 11 százalékos kamat a minimum, amivel ki kell rukkolnia az államnak. Vannak ugyanis a bankoknál betéti és kötvényajánlatok is hasonló kamattal, sőt az intézményi befektetőknek kínált papírok is fizetnek ennyit.