Újabb MNB-Matolcsy-affér - most a devizahitelesek miatt
Az MNB-nek megint elfelejtettek szólni, csakúgy, mint az IMF-tárgyalások kezdeményezéséről szóló bejelentéskor.
Újabb MNB-Matolcsy-affér - most a devizahitelesek miatt
Az MNB-nek megint elfelejtettek szólni, csakúgy, mint az IMF-tárgyalások kezdeményezéséről szóló bejelentéskor.
Matolcsy megnevezte a tárgyalódelegáció tagjait (bővített)
A nemzetgazdasági miniszter háromfős tárgyalódelegációt nevezett meg a Bankszövetséggel tartandó konzultációhoz - Matolcsy György levélben erről tájékoztatta Patai Mihályt.
Devizahitelek: stopot hirdetnének a bankok
A bankrendszer 5 éves időtávon többszáz milliárd forintos további veszteséget vállalna fel a devizahitelezés gondjainak megoldására tett javaslatainak elfogadásával, ám az állami oldal kötelezettségvállalását is sürgetik. Gyuris Dániel, a Bankszövetség alelnöke szerint javaslatcsomagukat csak egyben lehet kezelni, s fontosnak tartják azt is, hogy a kiszámíthatóság érdekében az elfogadott megoldások mellett, helyett legalább két évig ne kerüljön napirendre egyéb javaslat.
Időt kértek Matolcsyék a devizahitelesek ügyében
A kormány megkapta a Magyar Bankszövetség javaslatát; a kabinet két héten belül kialakítja álláspontját a szervezet devizahitelesekre vonatkozó javaslatáról.
Mi vár a devizahitelesekre? Itt a Bankszövetség közleménye
A bankszövetség javaslata a miniszterelnök és a nemzetgazdasági miniszter asztalán van, a részletekről csak találgatni lehet.