BUX 138413.64 0,57 %
OTP 44400 0,95 %
header

lobbi

10.
23.
19:41

Olyan bajban van a Huawei, hogy már amerikai lobbistáktól várja a megváltást

A Huawei még mindig szerepel az amerikai kereskedelmi minisztérium feketelistáján, ezért a kínai technológiai óriásvállalat a harmadik negyedévben 500 000 dollárt fizetett Tony Podesta veterán demokrata lobbistának, hogy csikarja ki a Fehér Háznál, hogy feloldják a rá kivetett szankciókat. Közben a chiphiány miatt a techcégnek minden vágya, hogy szabaduljon az amerikai tilalmaktól.

Szerző(k):
Szabó Dániel
09.
20.
07:08

Még rengeteg ponton finomítják a globális társasági adót a bevezetésig

Több területen is lobbizik a magyar kormány, hogy módosítsák az egész világra érvényes globális társaságiadó-minimum tervét, és néhány fronton el is érheti a változást. Magyarország számára komoly hátrányt jelentene a 15 százalékosra tervezett szint. Viszont az szélmalomharc lenne, hogy ne legyen globális társasági adó, de még sok minden változhat a tárgyalások során - többek között erről beszélt a Napi.hu-nak Radnai Károly, az Andersen adótanácsadó-iroda ügyvezető partnere.

Szerző(k):
Szabó Dániel