BUX 138580.08 0,69 %
OTP 44440 1,05 %
header

liget_budapest_projekt

05.
23.
06:40

Ötmilliárdért vettek képeket, hogy legyen miért elmenni a 15 milliárdért felújított Szépművészetibe

A Szépművészeti Múzeum gyűjteménye két nagyértékű festménnyel gyarapodott a közelmúltban, állami támogatással. Van Dyck és Renoir egy-egy alkotása akár a múzeum "főműve" is lehet, ami még több turistát vonz a 15 milliárdért felújított intézménybe. A főigazgató szerint lesz folytatása a remekművek vásárlásának. Renoir Fekvő női akt című festményét május 24-től láthatja a nagyközönség.

Szerző(k):
Domokos Erika