Jöhet a recesszió, leépít a Spotify is
Az ismert streaming-szolgáltató a munkavállakók 6 százalékától válik meg, a tartalomért felelős vezető is távozik. Recesszióra számítanak.
Jöhet a recesszió, leépít a Spotify is
Az ismert streaming-szolgáltató a munkavállakók 6 százalékától válik meg, a tartalomért felelős vezető is távozik. Recesszióra számítanak.
A Google 12 ezer dolgozóját bocsátja el
Az Alphabet létszámleépítései a vállalaton belüli csapatokat érintik, beleértve a toborzást és néhány vállalati funkciót, valamint néhány mérnöki és termékcsapatot. A leépítésekre napokkal azután került sor, hogy a rivális Microsoft bejelentette, hogy 10 ezer munkavállalónak mond fel.
Rossz hírt kapnak a Tesco dolgozói
Megerősítette a Tesco, hogy csoportos létszámleépítés zajlik a cégnél. Az egyik legnagyobb hazai kiskereskedelmi lánc azzal magyarázta a döntést, hogy hatékonyabb irányítási struktúrát alakítanak ki, ám a legtöbb érintettnek új pozíciót ajánlanak fel.
Ezek most a legválságállóbb szakmák
2023 első negyedévében a hazai munkáltatók 32 százaléka tervezi csökkenteni munkaerő-állományát, miközben csupán 22 százalékuk jelez előre bővítést. A legnagyobb arányú létszámcsökkenés földrajzi bontásban az Észak-Alföldön és Észak-Magyarországon várható – derül ki a ManpowerGroup friss Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
Valamit érez az Amazon? 18 ezres leépítésbe kezdett!
Az Amazon több mint 18 ezer munkavállaló elbocsátását jelentette be, novemberben még csak tízezer munkahely megszűnéséről beszéltek. A leépítés elsősorban az Amazon Go-t és az Amazon Fresh-t érintik. A cég rekordszámú alkalmazottat kezdett foglalkoztatni a pandémiás időszak alatt, de a gazdasági válság keresztülhúzta a számításaikat.