Újraindítja a személyes leolvasásokat az E.On
A koronavírus-járvány miatti korlátozások enyhítésével összhangban az E.On Hungária Zrt. megkezdi az áram- és gázfogyasztásmérők személyes leolvasását - adta hírül a cég.
Újraindítja a személyes leolvasásokat az E.On
A koronavírus-járvány miatti korlátozások enyhítésével összhangban az E.On Hungária Zrt. megkezdi az áram- és gázfogyasztásmérők személyes leolvasását - adta hírül a cég.
Egy kisebb falu kaphatná ingyen az áramot ezzel a beruházással
Több mint 2 250, egyenként 270 wattos napelem-panelt szerelt fel a Gépész Holding, ceglédi logisztikai központjának 6,5 ezer négyzetméteres tetejére, amellyel 160-170 családi ház - ha úgy tetszik - egy kisebb falu éves elektromosáram-igényét termelik meg.
A gödi Samsung-gyárnál már elkezdődött a milliárdos átcsoportosítgatás
A kormány újabb határozatba foglalta, hogy a gödi Samsung-gyár a víziközmű hálózatához kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztésére 11 milliárd 984 millió forinthoz jut. A kivitelező a helyi szolgáltató, a DMRV lesz.
Ultimátumot kapott a sárga csekk
Egyre inkább a mindennapok része az elektronikus bankolás a lakossági ügyfelek körében. A K&H e-bankjába közel 11 százalékkal többen léptek be március 16. és április 15. között az egy hónappal korábbi időszakhoz képest. Az e-bankon keresztül 36 ezer, a mobilbank segítségével több mint 50 ezer "csekket" fizettek be, ez 97, illetve 96 százalékos növekedést jelent. A K&H szerint az elektronikus fizetések térnyerése várhatóan a járvány lecsengése után is fokozódni fog, ez pedig a készpénzhasználat és a készpénzállomány csökkenését eredményezheti.
Magyar áramárak: ez a helyzet
Tavaly az Európai Unióban csak Bulgáriában volt alacsonyabb az elektromos áram ára a magyarországinál, a földgáz ára pedig Magyarországon és Romániában volt a legalacsonyabb. Az elektromos áram Dániában és Németországban volt a legdrágább, a földgáz pedig Svédországban és Spanyolországban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtöki jelentése szerint, melyet az MTI szemlézett.