BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

közmű

05.
10.
15:49

Ultimátumot kapott a sárga csekk

Egyre inkább a mindennapok része az elektronikus bankolás a lakossági ügyfelek körében. A K&H e-bankjába közel 11 százalékkal többen léptek be március 16. és április 15. között az egy hónappal korábbi időszakhoz képest. Az e-bankon keresztül 36 ezer, a mobilbank segítségével több mint 50 ezer "csekket" fizettek be, ez 97, illetve 96 százalékos növekedést jelent. A K&H szerint az elektronikus fizetések térnyerése várhatóan a járvány lecsengése után is fokozódni fog, ez pedig a készpénzhasználat és a készpénzállomány csökkenését eredményezheti.

Szerző(k):
Domokos Erika
05.
07.
13:37

Magyar áramárak: ez a helyzet

Tavaly az Európai Unióban csak Bulgáriában volt alacsonyabb az elektromos áram ára a magyarországinál, a földgáz ára pedig Magyarországon és Romániában volt a legalacsonyabb. Az elektromos áram Dániában és Németországban volt a legdrágább, a földgáz pedig Svédországban és Spanyolországban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtöki jelentése szerint, melyet az MTI szemlézett.

Szerző(k):
Szabó Dániel