BUX 138988.03 0,99 %
OTP 44580 1,36 %
header

környezetszennyezés

11.
01.
08:04

Már a Kongresszus vádolja klímabűnözéssel az olajipar nagyvállalatait

Nehezen elképzelhető következményei lehetnek annak az Egyesült Államokban indult kongresszusi vizsgálódásnak, amelyben többek közt a Shellt, a BP-t, az ExxonMobilt és a Chevront azzal vádolják: régóta tudnak az iparág tevékenysége és a globális felmelegedés közti összefüggésről, és nem csak tagadták azt, hanem ennek tudatában dezinformációs kampányokat folytatnak. Az ügy kísértetiesen hasonlít az ezredforduló előtt a dohányiparra húzott vizes lepedőre.

Szerző(k):
Szabó István M.
10.
31.
18:07

G20-megállapodás: 1,5 fokra korlátozzák az átlaghőmérséklet növekedését

A G20-vezetőL Megállapodtak a római csúcstalálkozójukon A vasárnap elfogadandó záróközlemény szövegében. A 19 vezető gazdaság és az EU alkotta csoport egyebek mellett egyetértett abban, hogy az ipari forradalom előttihez képest 1,5 Celsius-fokra korlátozzák az általános felmelegedést. Az ENSZ felmérése szerint a világ továbbra is a katasztrofális plusz 2,7 fokos emelkedés felé halad.

Szerző(k):
Domokos Erika