Gyengült a BUX, a Konzum viszont nagyot erősödött
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 177,23 pontos, 0,48 százalékos csökkenéssel, 36 768,02 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 9,8 milliárd forint volt - írja az MTI.
Gyengült a BUX, a Konzum viszont nagyot erősödött
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 177,23 pontos, 0,48 százalékos csökkenéssel, 36 768,02 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 9,8 milliárd forint volt - írja az MTI.
Újabb részvényeket vásárolt a Konzum PE a 4iG-ben
A napokban jelentősen emelkedett a 4iG részvényárfolyama, szerdán az is kiderült, miért: a Mészáros Lőrinc és felesége tulajdonában lévő Konzum PE magántőkealap bevásárolt az informatikai cégben, amelyben már amúgy is tulajdonos volt.
A szállodái húzzák a Konzumot
A Konzum-csoport IFRS-szerinti, konszolidált félévi jelentésben 11,33 milliárd forint fölötti árbevétel, 2,45 milliárd forintos adózás előtti eredmény, és közel 2,29 milliárdos EBITDA szerepel. A csoport legnagyobb bevételét a múlt félévben kibővített turisztikai portfólió hozta - tette közzé a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. a BÉT honlapján.
Közzétette féléves beszámolóját az Opus Global
Az Opus Global Nyrt. 20,881 milliárd forint árbevétellel, 50,383 milliárdos mérlegfőösszeggel és 16,4 milliárd forint saját tőkével zárta 2018 első félévét – derül ki a vállalat időszaki beszámolójából.
Kiderült, mire készül a Konzum
68 milliárd forintra nőtt a Konzum Nyrt. saját tőkéje a sorozatos emelések után. Az ennek kapcsán kiadott összevont tájékoztató szerint a jövőben négy területre koncentrál majd a társaság: a bank- és pénzügyi, az informatikai, az ingatlan-, valamint a telekommunikációs szektorra. A kisbefektetők akár már jövőre osztalékfizetésnek örülhetnek - derül ki a Portfolio interjújából, amelyet Fekete Péterrel, a tőzsdei cég vezérigazgató-helyettesével készítettek.