A NAV szerint jóval kevesebbet keresünk, mint amennyit a KSH állít
Kiderült az is, hogy melyik városban és kerületben viszik haza a legtöbb pénzt a magyarok.
A NAV szerint jóval kevesebbet keresünk, mint amennyit a KSH állít
Kiderült az is, hogy melyik városban és kerületben viszik haza a legtöbb pénzt a magyarok.
Sötét felhők az égen: egy lapon Nógrád és Budapest
Az idei év első félévében a legkevésbé az észak-magyarországi Nógrád vármegyében, Szabolcsban és Budapesten nőttek a bérek, az építőipar égboltjáról sem tűntek el a sötét felhők – derül ki a KSH vármegyéket összehasonlító statisztikai adataiból. Valamennyire csökkent a népességfogyás, de oda lett a házasodási kedv.
Nem jött be a jóslat, megint kevesebbet ér a fizetésünk
A KSH keddi tájékoztatója szerint több mint 15 százalékkal nőtt a nettó átlagkereset Magyarországon az egy évvel korábbihoz képest, ami azt jelenti, hogy a kedvezményeket beleszámolva 383 500 forintot kap kézhez egy dolgozó átlagosan minden hónapban. A fizetésünk értéke viszont ismét csökkent augusztusban, de ha teljesül a kormány terve, már az őszi hónapokban emelkedés jöhet a reálbérek tekintetében.
37 százalékos béremelés, brutál juttatások a kereskedelmi láncoknál
Több tízmilliárdot fizetnek ki az áruházláncok évente a munkavállalóiknak, és van, ahol a komoly juttatási csomag mellett egy év alatt 37 százalékos béremelés is történt. Az Economx megkérdezte a kereskedelmi láncokat fizetési és juttatási rendszerükről.
A képzett munkavállalók az infláció igazi vesztesei, sokaknak 50 százalékos béremelés járna jövőre
Több mint harmadával ér ma kevesebbet azoknak a munkavállalóknak a fizetése, akik utoljára 2021-ben kaptak béremelést. A teljesen elmaradó, vagy jóval infláció alatti bérkorrekció elsősorban a magasan képzett, így magasabb keresetű alkalmazottakat érinti, nekik jövőre már 40 százalékkal kellene többet kapniuk, mint a rekordot döntő inflációs időszak előtt.