BUX 138884.24 0,91 %
OTP 44560 1,32 %
header

jövedelem

11.
12.
18:42

Már Európa legszegényebbjei a magyarok, a lakosság tizede bajban van

Magyarországon közel egymillió ember él már 100 ezer forintnál is kevesebből, miközben a leggazdagabb bevételei folyamatosan nőnek – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal jövedelmi egyenlőtlenségeket felmérő kutatásából. Szakértők szerint a mélyszegénységben élők helyzete folyamatosan tovább romolhat. Európai viszonylatban Magyarországon a lakosság szegénynek számít

Szerző(k):
Szabó Dániel