BUX 139000.98 1,0 %
OTP 44590 1,39 %
header

ipar

11.
02.
15:22

Kivonulhatnak az ipari szereplők az energiaválság miatt, Magyarország is a vesztesek között

Európában az energiaválság miatt sok gyár pihentetésére szükség lehet, ha az időjárás hidegebbé válik. Több nagy ipari szereplő viszont már leállt, vagy korlátozta termelését, amely rossz előjel a kontinens gazdasága szempontjából. Viszont a nagyobb probléma az, hogy több vállalat már az elvándorlást tervezgeti. Magyarország szempontjából aggasztó, hogy épp az autóipari szereplők távozhatnak legelőször.

Szerző(k):
Szabó Dániel