Lemondott Fasimon Sándor, az INA-igazgatótanács elnöke
Fasimon az INA egyik igazgatójának gazdasági visszaélését aljasnak nevezte, és elmondta: nem volt köze a bűntettekhez. Lemondását követően is a helyén marad, ameddig ki nem nevezik az utódját.
Lemondott Fasimon Sándor, az INA-igazgatótanács elnöke
Fasimon az INA egyik igazgatójának gazdasági visszaélését aljasnak nevezte, és elmondta: nem volt köze a bűntettekhez. Lemondását követően is a helyén marad, ameddig ki nem nevezik az utódját.
Átalakítást követel az INA-nál a horvát kormányfő
A gázkereskedelemmel kapcsolatos visszaélések miatt a kormány kérni fogja az INA horvát olajipari vállalat igazgatótanácsának a felelősségre vonását, valamint a cég irányítási módjának megváltoztatását - jelentette ki Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök.
Már egymilliárd kunánál is nagyobb kárt varrnának a gázkereskedelmi igazgató nyakába
Rendkívüli vizsgálatot kért a horvát gazdasági miniszter az INA-nál a gázkereskedői botrány kivizsgállására - adta hírülaz MTI zágrábi tudósítója.
Még itt sincs a fűtési szezon, máris kibukott az első nagy gázkereskedős mutyizás
Horvátországban az INA egyik igazgatója a szomszédjával sumákolhatott földgázeladással, több százmilliós veszteséget okozva a saját cégének. Az "olcsón veszem, drágán adom" - modell azonban lebukott, a szervezett bűnözés elleni horvát nyomozóiroda több embert is letartóztatott - közölte az MTI zágrábi tudósítója.
Döntött az INA : ennyi osztalékot fizetnek ki
Az INA horvát olajipari vállalat szerdai közgyűlésén 980 millió kuna (51,9 milliárd forint) osztalék kifizetéséről döntött, ez részvényenként 98 kuna (5191 forint) - olvasható a zágrábi tőzsde honlapján.