Elszáll az eső reménye, marad a döglesztő meleg
A keddi zivatarokat követően nincs sok reménye a földeknek, marad a meleg és a szárazság
Elszáll az eső reménye, marad a döglesztő meleg
A keddi zivatarokat követően nincs sok reménye a földeknek, marad a meleg és a szárazság
Bécsben nem aggódnak a vízellátás miatt
A bécsi víz nemcsak jó minőségű, de válságbiztos is – jelentette ki Bécs klímatanácsnoka, Jürgen Czernohorszky. A város vízellátását hetven forrás biztosítja; a városvezetés az esővíz hasznosítási lehetőségein is dolgozik. A hipermarketeknek azt tanácsolják, hogy zöldítsék a parkolóikat.
A legmagasabb szintű hőveszélyre kell készülni
Hármas, a lehető legmagasabb szintű hőségriadó lép érvénybe szerdától péntekig.
Riasztó helyzetben vannak a tűzoltók
Kimeríti a tűzoltókat a sok bozóttűz, ami a szárazság miatt keletkezik, és jelentős részüket szabadidejük rovására kénytelenek oltani. Az alacsony fizetések miatt kialakult létszámhiány tovább nehezíti a helyzetet.
Akár 39 fok is lehet szombaton
Vasárnapra mérséklődik a kánikula, a hét utolsó napján már csak 33 fokos maximummal számolhatunk.