BUX 138560.98 0,68 %
OTP 44410 0,98 %
header

hirdetés

01.
09.
08:08

Elkezdték meghurcolni a hirdetőket politikai alapon, ha rosszul költenek - francia forradalom a neten

Világszerte egyre égetőbb kérdéssé válik, hogy egy-egy cég hol gyártat, milyen országokban van jelen, vagy éppen milyen médiumokon hirdet. Franciaországban már egy egész mozgalom indult, hogy a márkákat felelősségre vonja, ha olyan felületeken jelennek meg a reklámjaik, ahol álhírek terjednek. Bár a nagyvállalatok felelősségre vonása sok esetben indokolt lehet, mégsem mindenki elégedett, hogy ideológiai alapon kérjék számon a cégeket.

Szerző(k):
Szabó Dániel
11.
11.
14:47

Olyan ellátási gondok vannak, hogy már reklámra se költenek a cégek

A luxusautó-márkák, a számítástechnikai cégek forgalmazói és a fast fashion boltok hagyományosan sokat költenek a karácsonyi ünnepi szezonban tévés reklámokra. Most viszont olyan készlethiány van új autókból, IT-cikkekből a chipek ellátási válsága miatt, hogy inkább nem is hirdetnek, valamint az amerikai piacon népszerű lízingajánlatokat is visszavágják. Akik mégis hirdetnek, próbálják nem meggyőzni a fogyasztókat a vásárlásról, hanem csak brandet építenek.

Szerző(k):
Szabó Dániel