Több használt autó került az év végén az országba, mint új
Belehúztak a használtautó-importőrök, így az elmúlt év utolsó negyedében már több másodkézből származó, külföldről behozott személygépkocsit helyeztek forgalomba Magyarországon, mint ahány új járműre rendszám került. A 11,3 ezer új kocsira 12,3 ezer használt jutott − értesült a Napi Gazdaság piaci forrásokból. Az utolsó negyedév fejleményeivel együtt 2011 egészében a DataHouse adatai szerint több mint 31 ezer \"second hand\" autót helyeztek forgalomba, szemben a 45,1 ezer darabos újautó-regisztrációval. Tavaly így 6 új autóra 4 használt jutott, míg 2010-ben 7:3, 2009-ben pedig (nagyobb újautó-piac mellett) 8:2 volt ez az arány. Mindez azt is jelenti, hogy az újautó-piacról kiszorult magánvásárlók a viszonylag fiatal, alig használt(nak mondott), korábban külföldön futott kocsik felé fordultak.