BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

halál

02.
27.
11:32

A spanyolnátha nem pusztított úgy Magyarországon, mint a koronavírus

A spanyolnátha két évében Hollandia és Dánia után Magyarországon volt a legkevesebb egymillió lakosra jutó halott. A koronavírus járvány két évében azonban népességarányosan nálunk haltak meg a legtöbben. De nemcsak a rangsorban változott meg a helyünk, hanem ijesztő mértékű különbség alakult ki 10 egy kutatásban vizsgált 10 ország (Magyarország, Németország, Franciaország, Svájc, Spanyolország, Olaszország, Norvégia, Dánia, Hollandia, Svédország) között - derül ki egy friss kutatásból, amelyet Valentiny Pál az ELKH Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Közgazdaságtudományi Intézetének emeritus kutatója publikált a Portolión.

Szerző(k):
Szepesi Anita
02.
25.
09:04

Koronavírus: 88 halott, 4498 új fertőzött Magyarországon

Péntekre virradóra 4498 új fertőzöttet azonosítottak, 88 beteg elhunyt. Egy nappal korábban 5512 új fertőzöttről és 102 halálos áldozatról írt a központi oldal. Kórházban jelenleg 3997 covidost ápolnak, lélegeztetőgépre 148 beteg szorul. Egy nappal korábban 4199 covidos feküdt kórházban, közülük 165-en szorultak lélegeztetőgépre. Az elvégzett tesztek ötöde igazolta a vírus jelenlétét. A legalább egy oltást felvett magyarok száma egy nap alatt 1372 fővel gyarapodott.

Szerző(k):
Szepesi Anita
02.
24.
09:08

Koronavírus: 102 halálos áldozat, 5512 új fertőzött Magyarországon

Csütörtökre virradóra 5512 új fertőzöttet azonosítottak,102 beteg elhunyt. Egy nappal korábban 6286 új fertőzöttről és 132 halottról írt a központi oldal. Kórházban jelenleg 4199 beteget ápolnak, közülük 165-en szorul lélegeztetőgépre. Egy nappal korábban 4463 kórházi és 170 lélegeztetőgépen lévő betegről írt a központi oldal. Az elvégzett tesztek 22,1 százaléka bizonyult pozitívnak. A legalább egy oltást felvett magyarok száma 468 fővel gyarapodott.

Szerző(k):
Szepesi Anita