BUX 139768.24 0,1 %
OTP 45830 -0,3 %
header

halál

11.
02.
09:22

Koronavírus: 1867 új fertőzött, 39 áldozat Magyarországon, rohamosan nő a kórházi betegek száma

Keddre virradóra 1867 új fertőzöttet regisztráltak, szemben az egy héttel ezelőtti 1701 fővel. Elhunyt 39 beteg, írta a koronavirus.gov.hu. Egy hete kedden 44 beteg haláláról tudósítottak. A kórházi betegek száma egy nap alatt 234 fővel, a lélegeztetetteké 13 fővel nőtt. Az elvégzett tesztek 15,39 százaléka bizonyult pozitívnak, ez több mint a háromszorosa annak az aránynak, amelynél a WHO szerint a járvány kontroll alatt tartható. A beoltottak száma egy nap alatt mindössze 43 fővel gyarapodott.

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
01.
19:35

Koronavírus: az ENSZ ötmillió halott után is a gazdag országoknak rimánkodik, hogy ne legyenek szűklátókörűek

Ötmillió fölé emelkedett a koronavírusban elhunytak száma a világon. António Guterres az ENSZ-főtitkára a szomorú apropóra kiadott közleményében azt kérte a civilizált világ vezetőitől, hogy szüntessék meg a vakcinagyártást akadályozó pénzügyi forráshiányt, és oldják meg az oltások igazságos elosztásával kapcsolatos problémákat - írta meg az MTI.

Szerző(k):
Szabó István M.
11.
01.
13:45

Zsiday Viktor: Magyarországon 3-400 ezer oltatlan idős van, körükben a halálozás mintegy 5 százalék lehet

A negyedik hullám semmi meglepőt nem hozott, már hónapok óta tudni lehet, hogy az alacsony oltottságú populációkban szinte minden oltatlan (és sok oltott is) el fogja kapni a betegséget. Magyarországon 3-400 ezer oltatlan idős van, körükben a halálozás mintegy 5 százalék lehet - állapította meg Zsiday Viktor befektetési szakember.

Szerző(k):
Domokos László