BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

halál

12.
26.
14:19

Koronavírus: egy omikronnal fertőzött beteg másik háromnak adja át a vírust

Egy hét alatt 85 százalékkal emelkedett a koronavírus-fertőzöttek száma Izraelben. Október óta először két százalék fölé emelkedett a pozitív tesztek aránya. Ha különválasztják az omikron változat eseteit, akkor az omikronnál 3-nál is magasabb adatot mértek az elmúlt tíz nap alapján, vagyis minden új omikronnal fertőzött legalább három másiknak adta át a vírusnak ezt a korábbiaknál sokkal fertőzőbb változatát - írta a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet alapján az MTI.

Szerző(k):
Szepesi Anita
12.
21.
08:57

Koronavírus: 38 ezer fölé nőtt a halálos áldozatok száma Magyarországon

Keddre virradóra 1985 új fertőzöttet igazoltak, 132 beteg elhunyt. Egy hete kedden az új fertőzöttek száma 3575 fő volt, és 195 beteg halt bele a fertőzésbe. Kórházban jelenleg 5527 covidos beteget ápolnak, szemben a tegnapi 5537, és az egy héttel ezelőtti 6507 fővel. Lélegeztetésre most 501 beteg szorul, tegnap 503, egy hete 563 betegről írt a központi tájékoztató oldal. Az elvégzett tesztek 26,72 százaléka bizonyult pozitívnak, az elmúlt napok csökkenése után ez jelentős növekedés, és több mint az ötszöröse a WHO ajánlásában szereplő aránynak. A legalább egy oltást felvevők száma 6176 fővel nőtt.

Szerző(k):
Szepesi Anita
12.
20.
08:54

Koronavírus: 366 halálos áldozat és 10 105 új fertőzött az elmúlt három nap mérlege Magyarországon

Az elmúlt három nap alatt 10 105 új fertőzöttet igazoltak, 366 beteg elhunyt. Egy héttel ezelőtt a hétvégi három nap után 16 017 új fertőzöttről és 455 halálos áldozatról írt a központi tájékoztató oldal. Jelenleg 5537 covidost ápolnak kórházban, 503-an szorulnak lélegeztetésre. Pénteken a kórházi betegek száma 5856 volt, a lélegeztetetteké 519, egy hete 6531 kórházban ápolt betegről és 565 invazívan lélegeztetett covidosról tudósítottak. A legalább egy oltást kapott magyarok száma 3 nap alatt mintegy 18 ezerrel nőtt.

Szerző(k):
Szepesi Anita