Az új konvergenciaprogram szerint azt, hogy a GDP jelenlegi 4,5 százaléka helyett 6 százalékát fordíthassuk az egészségügyre, 2060-ra érhetjük el, de csak akkor, ha további jelentős kurtításokkat hajtunk végre a gyógyszerkasszánál. A program sikerét a Napi Gazdaság által megkérdezett szakértők erősen megkérdőjelezték.
Szerző(k): Szepesi AnitaA gyógyszergyártók teherviselése nem fokozható tovább. Az iparági terhek extrémek, a gyógyszerkassza további csökkentése életveszélyes lehet.
Szerző(k): Szepesi AnitaA betegeknek, a gyógyszergyártóknak, a patikáknak és hosszabb távon az államháztartásnak is rosszat tesz a gyógyszerkassza tervezett további megszorítása, hiszen mint az az első két hónap adataiból látszik, a Széll Kálmán terv eddigi spórolási célszáma is végrehajthatatlan - mondta mai sajtótájékoztatóján Szilágyi László LMP-s képviselő, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának tagja.
Szerző(k): Szepesi AnitaA tervezett százmilliárdos kiadáscsökkentésen felül további tíz milliárdos gyógyszerártámogatás-lefaragásról dönthet a kormány a közeljövőben. Az NGM helyettes államtitkára szerint magyar devizakötvény-kibocsátásra csak az IMF-megállapodás után kerülhet sor.
Szerző(k): Papp ZsoltÚjabb konkrét javaslat készül a gyógyszerkassza és a gyógyászati segédeszközök támogatásának megkurtítására - mondta a Figyelő mai egészségügyi konferenciáján Banai Péter, az NGM helyettes államtitkára.
Szerző(k): Szepesi AnitaA gyógyszertámogatások 75 százaléka, 255 milliárd forint távozik az országból az importtermékek támogatásán keresztül - mondta Bogsch Erik, a Richter vezérigazgatója a Napi Gazdaság innovációs konferenciáján.
Szerző(k): NAPIFenntarthatatlanná teszi a betegek biztonságos gyógyszerellátását a Széll Kálmán-tervben előirányzott elvonás, pedig egy reprezentatív felmérés szerint 750 ezren ma sem tudják kiváltani a nekik felírt receptet - mondta Leitner György, a GlaxoSmithKline (GSK) ügyvezetője egy sajtóbeszélgetésen.
Szerző(k): Szepesi AnitaFigyelembe véve a kétéves költségvetés előirányzatait, lapunk számításai szerint mind az Egészségbiztosítási Alap, mind a nyugdíjalap 2002-es költségvetéséből összesen mintegy 140 milliárd forint hiányzik. A források egy részét biztosítják a járulékbevételi többletek. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
Szerző(k): NAPILapunk információi szerint november első két hetében átmeneti megoldást kell találni a gyógyszertámogatások finanszírozására, ugyanis a keret várhatóan október végéig kimerül, a feltöltéséről rendelkező törvénymódosításról viszont csak november közepe táján szavaz az Országgyűlés. Az Egészségbiztosítási Alap első kilenc havi hiánya meghaladja a 41 milliárd forintot, az év egészében pedig az előirányzat 3,5-szeresére nőhet a deficit a szakemberek szerint. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
Szerző(k): NAPI