Nagy a vita az Európai Központi Bankon belül, hogy a szeptemberre várt kamatcsökkentés után hogyan tovább. A további vágás mellett érvelők attól tartanak, hogy ha későn lépnek és keveset, recesszió köszönt be Európában, ugyanakkor a héják az infláció újbóli elszabadulásától tartanak.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásJúliusban az export euróban számított értéke 4,3, az importé 7,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakihoz képest. Ugyanakkor a termék-külkereskedelmi egyenleg 362 millió euróval romlott.
Szerző(k): Z. B.Az idei év nem a magyar gazdaság sikertörténete, de az ING Bank szerdán frissített várakozásai szerint jövőre 3,6 százalék lehet a gazdasági növekedés mértéke, amely az egyik legmagasabb lehet a régióban.
Szerző(k): Sárosi ViktorMár készül az új törvény Horvátországban, ami visszaszorítja a rövid távú ingatlan-bérbeadást.Az Economxnak nyilatkozó Horvát Idegenforgalmi Közösség képviselete szerint fordulóponthoz érkeztek, ugyanis lakhatási válság alakult ki a szomszéd országban, ahol főként tengerparti városokban utcára dobják a tulajdonosok bérlőiket, hogy sokszoros pénzért turistákat fogadjanak.
Szerző(k): Kreivich OrsolyaA WordAtlas statisztikája elsősorban az egy főre eső bruttó hazai terméket (GPT) vette figyelembe.
Szerző(k): Kiffer AnnaFriss adatok érkeztek a magyar gazdaság állapotáról, kiderült: miért csökkent a GDP a második negyedévben. Meglepetés nincs, rossz formában az ipar és nagyon visszaestek a beruházások. A forint gyengül, de dráma nincs.
Szerző(k): S. V.Aktív volt az elmúlt héten a magyar gazdaság: a KSH több adatot is közölt, míg Nagy Márton minisztériuma a légitársaságokat és a kiskereskedelmi láncokat is nagyítóval vizsgáltatja. Megmutatjuk, hogyan mozogtak a benzinárak, mi történt az MNB kamatdöntő ülésén, s hogy érdemes-e még állampapírt venni. Heti összefoglaló.
Szerző(k): K. O.A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 355,28 pontos, 0,49 százalékos emelkedéssel 73 193,79 ponton zárt csütörtökön.
Szerző(k): Horváth TiborA lengyel kormány jövő évi költségvetés tervezete a GDP 4,7 százalékát, 186 milliárd zlotyt (17 ezer milliárd forint) szánna erre a célra.
Szerző(k): Gulyas Ábel