BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

gazdag

11.
12.
18:42

Már Európa legszegényebbjei a magyarok, a lakosság tizede bajban van

Magyarországon közel egymillió ember él már 100 ezer forintnál is kevesebből, miközben a leggazdagabb bevételei folyamatosan nőnek – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal jövedelmi egyenlőtlenségeket felmérő kutatásából. Szakértők szerint a mélyszegénységben élők helyzete folyamatosan tovább romolhat. Európai viszonylatban Magyarországon a lakosság szegénynek számít

Szerző(k):
Szabó Dániel
11.
09.
06:00

Itt az összesítés: Felcsúton a legmagasabb az egy lakosra jutó tőkejövedelem

Jelentősen nőtt a bevallott tőkejövedelmek (például céges osztalékból, befektetésből vagy árfolyamnyereségből származó jövedelmek) nagysága tavaly Magyarországon, 2300 milliárd forintra az előző évi 1800 milliárd forintról. Az egy tőkésre jutó nettó jövedelem 7,7 millió forint volt; a települések közt Felcsúton volt a legmagasabb az egy lakosra jutó tőkejövedelem, 14 millió forint - számolta ki a GKI.

Szerző(k):
Domokos Erika