Mégsem veheti meg az E.ON a Ruhrgast?
A német kormány felülvizsgálja döntését, amellyel vétót emelt a kartellhivatalnak a Ruhrgas felvásárlását az E.ON-nak megtiltó határozata ellen. Alfred Tacke államtitkár, aki júliusban a kormány ritkán használt jogával élve felülbírálta a versenyhivatalnak a 10 milliárd euró értékű üzletet megakadályozó határozatát, tegnap úgy nyilatkozott, hogy a kormány visszavonhatja vétóját, vagy új feltételekhez kötheti azt. A fúzióval Európa egyik legnagyobb gáztársasága jönne létre, amely globálisan is versenyképes volna, vetélytársai azonban attól tartanak, hogy monopolhelyzethez jutna a német piacon mind a gáz-, mind az áramszolgáltatás terén. Megfigyelők valószínűnek tartják, hogy a kemény választási harcban álló kormány a fúzió jóváhagyását élesen támadó ellenzék leszerelésére keményebb feltételeket fog támasztani, de úgy tűnik, még a szeptember 22-i parlamenti választások előtt szeretne végleges döntést hozni - írta a Reuters.
(NAPI)
Szerző(k):
Barabás János T.