BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
header

fővárosi_önkormányzat

07.
19.
17:23

Reagált Karácsony Gergely a "kétharmados lenyúlásra"

A Fővárosi Önkormányzat az Alkotmánybírósághoz fordul az önkormányzati autonómia semmibevétele miatt, illetve a bíróságon pert indít a tulajdonelvonásért az Alaptörvény szerint járó kártalanítás érdekében - közölte Karácsony Gergely főpolgármester a mai, kormánypárti többségű parlament által elfogadott módosításra reagálva. Ebben három frekventált teret és egy utcát vesznek el, kártalanítás nélkül a fővárostól.

Szerző(k):
Domokos Erika
05.
02.
14:28

Uniós forrásból újítanák fel a fogaskerekűt, de ehhez a kormány hozzájárulása is kell

Európai uniós forrásokra van szükség a fogaskerekű fejlesztéséhez, ezért Karácsony Gergely főpolgármester arra kérte Pokorni Zoltánt (Fidesz-KDNP) XII. kerületi polgármestert, támogassa a helyreállítási alap forrásainak megnyitását az önkormányzatok előtt, hogy minél hamarabb elindíthasson a fogaskerekű felújítása - közölte a főpolgármester kabinetfőnöke hétfőn a Facebook-oldalán.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss