Reagált Karácsony Gergely a "kétharmados lenyúlásra"
A Fővárosi Önkormányzat az Alkotmánybírósághoz fordul az önkormányzati autonómia semmibevétele miatt, illetve a bíróságon pert indít a tulajdonelvonásért az Alaptörvény szerint járó kártalanítás érdekében - közölte Karácsony Gergely főpolgármester a mai, kormánypárti többségű parlament által elfogadott módosításra reagálva. Ebben három frekventált teret és egy utcát vesznek el, kártalanítás nélkül a fővárostól.




